Monika Świeca
Spotkasz Nas

Tancerka, nauczycielka tańca, menedżerka kultury.

Urodzona w 1991 roku, absolwentka zarządzania kulturą i mediami na UJ w Krakowie oraz Dwuletniego Instruktorskiego Kursu Kwalifikacyjnego z Dziedziny Tańca Współczesnego.

Od kwietnia 2015 roku jest tancerką i współzałożycielką Grupy Wokół Centrum, kolektywu artystycznego działającego przy Krakowskim Centrum Choreograficznym.

W latach 2013-2014 współpracowała z Krakowskim Teatrem Tańca (udział w spektaklach „Net”, „Poliamoria”, „Takarazuka CAMP”, „Ruch Gallery”). W ramach Materia Prima – 3. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Formy. Bieguny Kultury wzięła udział w polsko-norweskim projekcie z Ole Martinem Melandem (Carte Blanche).

W Krakowskim Centrum Choreograficznym tańczy, prowadzi zajęcia, zajmuje się social mediami, organizuje warsztaty i festiwale oraz dużo mówi i pisze po angielsku.

Jako tancerka ciągle szuka i mimo uwielbienia dla tańca fizycznego, coraz sięga w inne obszary (jazzu, afro czy też hip hopu).

Poza tańcem lubi jeść, spać i porządkować, a także chodzić do kina, sprawdzać wszystko w internecie i jeździć byle gdzie.

 

fot. Robert Siwek

fot. Katarzyna Machniewicz, Robert Siwek