3... 2... 1...TANIEC! konkurs choreograficzny
3... 2... 1...TANIEC! konkurs choreograficzny

3...2...1...TANIEC! to konkurs choreograficzny odbywający się corocznie od 2011 r. Konkurs obejmuje prace solowe, duety i tria oparte na szeroko rozumianej technice tańca współczesnego. Podstawowym celem konkursu jest konfrontacja własnej twórczości choreograficznej z profesjonalnym jury oraz feedback, z udziałem jurorów i publiczności, służący również edukacji widowni tańca.  

Wyróżnikiem konkursu jest jego forma, według której każdy juror, bez konsultacji z pozostałymi członkami jury, przyznaje dwie własne nagrody dla dwóch wybranych prezentacji, określając w certyfikacie konkretne wartości prezentacji decydujące o jej wyróżnieniu.

3...2...1...TANIEC! jest jednym z nielicznych polskich konkursów, który skierowany jest do choreografów, poszukujących własnego, oryginalnego języka scenicznej wypowiedzi, niezależnie od ich wieku.

Inicjatorem i realizatorem pierwszych edycji konkursu był Eryk Makohon i Krakowski Teatr Tańca. Od 2014 roku organizację wydarzenia przejęło Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury.

EDYCJA 2017 ----> sprawdź TUTAJ

ARCHIWUM:

EDYCJA 2016

EDYCJA 2015

EDYCJA 2014

EDYCJA 2013

EDYCJA 2012

EDYCJA 2011